Varlık Şirketlerine Borçlu Müşteriler ve Sicil Affı

0 331

Sicil Affı.com’dan herkese merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi sorulara cevap vermek ve bu konuda bilgisini geliştirmek isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu içerikte sizin için sicil affı ve varlık şirketleri hakkında önemli bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı ve varlık şirketleri hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazı size faydalı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. O halde bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Varlık Şirketlerine Borçlu Olanların Durumu Çözülüyor Mu?

T.B.M.M’de paket içinde geçen sicil affı yasası, 27.01.2017 tarihinde yürürlüğe girdi. Kabul edilen yasa ile on milyondan fazla müşteri için bankalar kolaylık sağlayabilecek. Ancak yasa, müşterilerin sicil kayıtlarının temizlenmesini hedeflemiyor. Buna rağmen bankalar, sicil kaydı olumsuz olan ya da kara listedeki müşterileri için kredi verme imkanına sahip oluyor. Önceki yasa düzenlemelerine göre, bankaların bu durumdaki müşterileri için kredi açmaları yasaklanmıştı. Yeni düzenleme ile sicil affı varlık şirketlerine borçlu müşterilerin kredi alabilmesinin önünü açılıyor.

Yeni düzenleme ile müşteriler belli şartları yerine getirerek, bankalardan kredi alma imkanına ulaşabilecekler. Sicil affı maddelerine göre, müşterilerin yasadan faydalanmak için var olan borçlarını altı ay içinde ödemeleri gerekiyor. Ödemeyi bir kerede gerçekleştiremeyen müşteriler için bankaların 72 aylık ödeme planlamaları yapmaları bekleniyor. Belirlenen süre içinde borçlarını ödeyen müşteriler için, devlet tarafından bankalara kredi açma izni veriliyor.

Son Detaylar

Bu yazımızda sizin için sicil affı ve varlık şirketleri hakkında önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

Sicil Affı.com‘u iyi günler diler!

Bu yazımızda size sicil affı ve varlık şirketleri ile ilgili bilgiler verdik. Okumanızı tavsiye ederiz. Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Hakkında Vakıfbank Ne Diyor? başlıklı makalemizde vakıfbank sicil, vakıfbank sicil affı ve vakıfbank sicil no hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.