Sicil Affı Yürürlüğe Girdi Mi?

0 283

Sicil AFFI.COM’dan tüm okurlara selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu konuya dair bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için yazılan bu içerikte bilgi edinmeniz için sicil affı yürürlüğe girdi mi sorusu hakkında önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı yürürlüğe girdi mi sorusunun cevabı size faydalı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu başlık ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Yürürlüğe Girdi Mi?

Sicil affı çok sayıda vatandaşta ve iş yeri sahiplerinde heyecana sebep oldu. Özel ve tüzel kişiliklerin banka ve kredi yoluyla kara listeye girdikleri borçlara af yolu geldi. 12.5 milyon insanın borç geçmişinin temizlenmesini sağlayacak yasanın Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu yasadan faydalanacaklar arasında 1,5 milyon esnaf bulunuyor. Sicil affı puanları yükseltmemektedir.

Ancak kara listeden çıkan vatandaşların tekrar kredi çekmesi durumunda kredi borçlarını düzenli ve vaktinde ödediğinde kredi notunu yükseltme şansına sahiptir. Söz konusu kara listeye girmek ise borçların ödenmediği hallerde gerçekleşiyor. 90 gün bankaya borcun ödenmemesi durumunda bankanın borcunu tahsil etme amacıyla avukat yoluyla hukuki süreç başlatması kara listeye girmeyi ifade ediyor. Kara listeye giren müşteriler bankalardan 5 yıl süreyle kredi çekme gibi hizmetlerden yararlanamıyor.

Son Cümleler

Bu içerikte sizin için sicil affı yürürlüğe girdi mi sorusunun cevabı olarak değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u iyi günler diler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı ve Yapılandırma başlıklı makalemizde borç sicil affı, sicil borç ve sicil yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.