Sicil Affı ve Yapılandırma

0 226

SİCİL AFFI.com’dan herkese selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi konulara yanıt vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için yazılan bu yazıda bilgi edinmeniz için sicil affı ve yapılandırma ile alakalı detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı ve yapılandırma konusunu içeren bu yazı size faydalı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu konu hakkında bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı ve Yapılandırma

Bankalara borcu olan milyonlarca insanın beklediği sicil affı nihayet meclisin onayından geçerek, Cumhurbaşkanının imzasına sunulmuştur. Sicil affı yürürlüğe girdi mi diye haber bekleyen insanlara cevabı cumhurbaşkanı verecek. Eğer cumhurbaşkanı onaylarsa sicil affı resmen yürürlüğe girecek ve vatandaşı sevindirecektir. Sicil affı sayesinde yaklaşık bankalara borcu olan 13 milyon kişi borçlarını yapılandırma yoluna giderek yeni işlemler yapabileceklerdir.

Sicil affı düzenlemesi ile kullanılan nakdi ve gayri nakdi kredilerin anapara, faiz gibi ödemelerini aksatan kişilerin ya da çek, senet, kredi kartı gibi dönen ödemelerin aksatılmasına ilişkin düzenlemeleri kapsayan sicil affı ve yapılandırma işlemlerinde belirli süre karşılığında ödemeleri halinde geçmişe yönelik sicilleri silinecek ve temize çıkacaklardır. Sicil affından faydalanan kişiler son ödemelerini Mayıs 2017 sonuna kadar yapabileceklerdir.

Son Detaylar

Bu yazımızda sizin için sicil affı ve yapılandırma ile ilgili değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-postanız ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-posta adresinize gelsin.

Sicil Affı.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı ve Kredi Notu başlıklı makalemizde findeks kredi notu neden düşer, kredi notu neden hesaplanamamıştır ve kredi notu neden önemli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.