Sicil Affı Vatandaşı Kapsıyor Mu?

0 179

Sicil AFFI.COM’dan tüm okurlara selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi konulara yanıt vermek ve bu konuya dair bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için yazılan bu yazıda sizin için Sicil affı vatandaşı kapsıyor mu sorusunun cevabını içeren bu yazı hakkında önemli bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı vatandaşı kapsıyor mu sorusunun cevabını içeren bu yazı size yararlı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu başlık ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

 

Sicil Affı Vatandaşı Kapsıyor Mu?

Ocak ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nde bütçe komisyonu tarafından hazırlanılan ve torba yasası ile yürürlüğe giren sicil affı 12.500 vatandaşı kapsamaktadır. Eski dönemlerden banka kredileri ve diğer banka borçlarını ödeyemeyen vatandaşların kara listeye alınmasına sicil bozukluğu ya da sicil kirliliği denilir. Yürürlüğe giren bu yasa ile vatandaşlar ilgili bankalara altı ay içerisinde başvuru yaparak var olan borçlarının tamamını ödemesi ya da borçları yapılandırarak sicil affından yararlanabilirler.

Sicil affı görüşmeleri

Bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği görüşmelerin olumlu geçtiği izlenimi verirken, ziraat bankası ve halk bankasının gerekli işlemleri yerine getirmeyerek vatandaşları geçiştirmesi ve devlet tarafından da tam bir açıklamanın yapılmaması af ile ilgili soruların artmasına neden olmaktadır.-

Son Detaylar

Bu yazımızda sizin için bahsi geçen konu hakkında önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-postanız ile abone olun. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u iyi günler diler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Vatandaşa Var Mı? başlıklı makalemizde sicil affı vatandaşa, sicil affı vatandaşa varmı ve sicil affı vatandaşı kapsıyor mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.