Sicil Affı Hakkında Vakıfbank Ne Diyor?

0 717

SİCİL AFFI.com’dan herkese iyi günler! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi konulara yanıt vermek ve bu konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için yazılan bu içerikte okumanız için sicil affı ve vakıfbank ile ilgili önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı ve vakıfbank hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazı size faydalı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Hakkında Vakıfbank Ne Diyor?

Bankaların kara listesine alınmış esnaf ve işletmecilere şans tanıyacak sicil affı kanun hükmünde kararname meclis tarafından 27 Ocak 2017’de kabul edildi. Bu karar ile birlikte, çektiği krediyi düzenli ödemeyerek veya kredi kartı borçlarını aksatarak bankaların kara listesine alınmış olan kişiler bir kereliğine mahsus olmak üzere sicil aftan yararlanacak ve 5 yıllık süreyi beklemeyecekler. Ancak karar yürürlüğe girdikten itibaren 6 ay içerisinde borcun ödenmesi ya da yapılandırılması şartı kondu.

Sicil affı Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bank ve diğer bankalar tarafından uygulanmaya başlayacak. Ancak sicil affına başvurup olumlu sonuç alan kişi herhangi bir bankaya başvurduğunda ret cevabı alabilir. Çünkü yasa, bankanın kendi kayıtlarına göre davranabilme hakkı da tanımıştır.

Son Detaylar

Bu içerikte sizin için sicil affı ve vakıfbank ile alakalı değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Torba Yasada Var Mı? başlıklı makalemizde sicil affı torba yasada varmı, torbada sicil affı ve torbada sicil affı varmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.