Sicil Affı Torba Yasada Var Mı?

0 225

Sicil Affı.com’dan okuyuculara selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi sorulara cevap vermek ve bu alana ilişkin bilgi edinmek isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu yazıda sizin için sicil affı ve torba yasa ile ilgili önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı ve torba yasa hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazı size faydalı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. O halde bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı ve Torba Yasa

Sicil affı torba yasası 2017 yılına girdikten kısa bir süre sonra hazırlanmış ve ocak ayının sonuna doğru kabul edilerek bir KHK ile yürürlüğe sokulmuştu. Yürürlüğe giren yasa ile birlikte bankacılık sektörü ile sorunlu olan banka müşterilerinin uzun zamandan beri beklediği haber de gelmiş oldu. Sicil sorunu nedeni ile bankalardan kredi çekemeyen bireysel ve ticari müşteriler böylece derin bir nefes almış oldular.

Sicil disiplin affı sayesinde sadece kredi notu güncellemesi hakkı verilmedi aynı zamanda mevcut kredilerin yeniden taksitlendirilmesine de zemin hazırlanmış oldu. Çıkan yasaya Türkiye’de faaliyet gösteren bütün bankalar uymak zorunda. Aradan geçen zamanda çıkan yasa nedeni ile bankaların faiz indirim yarışları ise hayli dikkat çekici oldu.

Son Açıklamalar

Bu içerikte sizin için sicil affı ve torba yasa ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Taksitlendirme Seçenekleri başlıklı makalemizde sicil affı aylık ödeme, sicil affı taksidi ve Sicil taksidi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.