Sicil Affı Resmileşti Mi?

0 157

SİCİL AFFI.com’dan okuyuculara iyi günler! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi konulara cevap vermek ve bu konu ile ilgili bilgisini geliştirmek isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için derlenen bu yazıda okumanız için sicil affı resmileşti mi sorusuna cevap olarak önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı resmileşti mi sorusu ile ilgili bu yazı sizin için yararlı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı tavsiye ederiz. Şimdi bu başlık hakkında bilgi vermeye başlayalım :

Sicil affı resmileşti mi sorusuna cevap

Sicil affı; kredi kartı ve benzeri borçlarını belirlenen tarihlerde ödeyemeyenlerin bir daha kredi çekerken geçmişlerindeki olumsuzlukların silinmesi anlamına gelmektedir. Peki, bu sicil affı nasıl işleyecek? Sorusuna şöyle cevap verilebilir: Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezinde kayıtlı olan kişi ve kredi müşterisi olanlar, sistemde kayıtlı borçlarını, düzenleme yürürlüğe girdikten sonra altı ay içerisinde ya tamamıyla ödemeliler ya da borçlarını yapılandırarak; geçmiş dönemlerdeki olumsuz ödeme şekillerinin dikkate alınmaması olayıdır. Bu sayede daha önce sicilinde bulunan olumsuz kayıttan ötürü kredi alamayan vatandaş rahatlıkla kredi alabilecek.

Çeşitli kredi kuruluşu, banka ve finansal kuruluşlar bu yasadan sonra vatandaşın var olan kredisini yapılandırdığı ya da yeni kredi verdiği için herhangi bir cezai ya da hukuki işlem uygulanmayacak.

Son Detaylar

Bu içerikte sizin için sicil affı resmileşti mi sorusuna cevap olarak değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Resmi Gazete Metni başlıklı makalemizde sicil affı resmi gazetede ne zaman yayınlanır, sicil affı resmi gazetede yayımlandı mı ve sicil affı resmi gazetede yayınlandımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.