Sicil Affı Resmi Gazete Metni

0 533

SİCİL AFFI.com’dan okuyuculara merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için yazılan bu içerikte bilgi edinmeniz için Sicil affı resmi gazete metni ile alakalı önemli bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı resmi gazete metni size yararlı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı öneririz. O zaman bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Resmi Gazete Metni

Sicil affı, belli sebeplerden dolayı kredi ve benzeri borçlarını ödeyemediği için banka ve çeşitli kredi kuruluşları tarafından kara listeye alınan kişinin belli şartları yerine getirmesi dahilinde adının kara listeden silinerek tekrar kredi alabilmesi durumudur.

Sicil Affı Şartları Nelerdir?

Sicil affından faydalanabilmek için şirket ya da birey olmanız arasında bir fark olmayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin onayladığı sicil affı düzenleme tasası resmi gazeteden yayınlandı. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezin de kara listeye alınan tüzel veya gerçek kişiler, kredi alan müşteriler önceki borçlarını düzenleme yürürlüğe girdikten sonra 6 ay içerisinde ya borçlarını tamamıyla ödemeleri ya da yeniden yapılandırma ile borç taksitlerini ödeyebilecekleri tutarlarda bankaya bildirerek yapılandırmaları gerekmektedir. Bu sayede kara listeden isimleri silinecektir.

Son Açıklamalar

Bu yazımızda sizin için Sicil affı resmi gazete metni ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-postanız ile abone olun. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

Sicil Affı.com‘u iyi günler diler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Puanlarına Dair Önemli Bilgiler başlıklı makalemizde puan, sicil affı ve sicil puanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.