Sicil Affı Puanlarına Dair Önemli Bilgiler

0 178

Sicil AFFI.COM’dan tüm okurlara selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu konu ile ilgili bilgisini artırmak isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için hazırlanan bu içerikte sizin için Sicil affı puanları ile alakalı önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı puanları hakkındaki bu bilgi sizin için yararlı olursa bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu konu ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Puanları

Bankalara olan borçları nedeniyle yeni kredi çekmeleri engellenenler ve bu anlamda kara listeye alınanlar için kısa bir süreliğine sicil affı yasası getirilmiştir. Alt ay gibi kısa bir süre kadar devam edecek olan bu yasadan faydalanmak isteyenlerin vakit kaybetmeden sicil affı başvurusu yapması gerekmektedir. Bu aftan yararlanmak isteyenler, altı ay içinde mevcut tüm borçlarını ya ödemeli ya da yeniden yapılandırmalıdır. Bu şartı yerine getirenler, sicil affından kolayca yararlanabilecek ve girmiş oldukları kara listeden çıkabileceklerdir.

Borçları yüzünden kara listede olanlar sicil affı sayesinde kara listeden çıktıklarında, kullandıkları kredi borçlarını düzenli olarak öderlerse sicil affı puanları ile kredi notları da yükselecektir. Kredi notu yükselen bireyler, istedikleri zaman bankalardan yeni krediler çekebilme fırsatına sahip olacaktır.

Son Açıklamalar

Bu yazımızda sizin için sicil affı puanları ile ilgili değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

Bu yazımızda size Sicil affı puanları ile ilgili bilgiler verdik. Okumanızı tavsiye ederiz. Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Nedir? başlıklı makalemizde sicil affı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.