Sicil Affı Nedir?

0 273
SİCİL AFFI.com’dan tüm okurlara iyi günler! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere geniş bilgi sunmak için derlenen bu içerikte okumanız için Sicil affı nedir sorusuna cevap ile alakalı detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı nedir sorusuna cevap size faydalı olursa bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. O halde bu konu ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil affı nedir sorusuna cevap

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezinin “Kara Listesinde” olan esnaf, sanayici ya da vatandaşın heyecanla beklediği sicil affı 27.01.2017 tarihinde Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kredi kartı, çek, senet gibi borçlarını kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde ödeyen ya da yapılandıran banka müşterisi yeniden kredi çekebilecek. Birçok medya yayınına yansıyan bu affa bankalar nasıl yaklaşıyor?

Yapılandırma sonucu borcunu ödeyen müşterilerine bankaların yeni kredi vermesi beklenirken sicil affını uygulamayan bankalar karşısında vatandaşlar sorun yaşayabiliyor. Çıkan kanuna tüm bankalar uymak zorunda olsa da bankadan kredi çekmek sadece sicil affıyla değil bankanın risk değerlendirme sonucuna göre yapılıyor. Diğer yandan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi, şartları taşıyor olmasına rağmen vatandaşa kredi vermeyen bankaların kendilerine bildirilmesini istemiştir

Son Açıklamalar

Bu yazımızda sizin için Sicil affı nedir sorusuna cevap ile ilgili değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-postanız ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-mail adresinize gelsin.

Sicil Affı.com‘u iyi günler diler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Neden Önemli? başlıklı makalemizde sicil affı neden ve sicil affı ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.