Sicil Affı Ne Getiriyor?

0 151

Sicil Affı.com’dan herkese merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu alana ilişkin bilgisini geliştirmek isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için hazırlanan bu içerikte sizin için sicil affı ne getiriyor sorusuna cevap ile ilgili detaylı bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı ne getiriyor sorusuna cevap olarak hazırladığımız bu yazı size faydalı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı tavsiye ederiz. O halde bu konu ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil affı ne getiriyor sorusuna cevap

Ülkemizde 80 milyon nüfusa oranla 170 milyon kredi kartı bulunmaktadır. Reşit yaşta olmayan kişiler bu nüfus sayısından çıkarıldığında kişi başına çok fazla sayıda kredi kartı düşmektedir. Bu kredi kartı kullanıcıları gün geçtikçe kredi kartlarını ödeyememektedir. Kredi çekimleri de ülkemizde oldukça yaygındır. Kredi çekenlerin ve belirtilen sürelerde ödeyemeyenlerin bankalar tarafından sicil notu düşürülmektedir. Bu sicil notu, kişinin daha sonraki kredi çekimini zorlaştırmaktadır. Fakat duyurulan yeni yasa tasarısında bu gibi durumlar için sicil affı geliyor.

Peki, sicil affı ne getiriyor?

Sicil affı vatandaşa var mı diye düşünen kişiler bu yasa ile oldukça rahatlamaktadır. Tüm ülke vatandaşları bu haklardan faydalanabilmektedir. Yasanın duyurulduğu günü takip eden ilk 6 ay içerisinde tüm borçlarını ödeyen kişilerin kredi sicilleri devlet desteği ile temizlenmektedir.

Son Açıklamalar

Bu içerikte sizin için Sicil affı ne getiriyor sorusuna cevap olarak önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-postanız ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

Sicil Affı.com ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Nasıl İşleyecek? başlıklı makalemizde bankalar, kredi çekme ve sicil puanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.