Sicil Affı Müracaatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0 325

Sicil AFFI.COM’dan tüm okurlara selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu konuya dair bilgisini geliştirmek isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için yazılan bu yazıda bilgi edinmeniz için sicil affı müracaatı hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı müracaatı konulu yazımız size yararlı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. O halde bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Müracaatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birçok kişinin merakla beklediği sicil affı resmi gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi. Borç yapılandırma işleminde süreyi kaçıran kişiler için imkân sağlayan bu kanun sicil affı, KOBİ’lere ücret desteği ve emekliye ikramiye ödemesi gibi başlıkları içeriyor. Sicil affı müracaatı yapmak için gerekli olan şartlarını taşıyanlar bu kapsamda sicil affından yararlanabilecekler.

Sicil affı müracaatı için başvuru yapılacak herhangi bir mercii yoktur. Sicil affından yararlanmak için borçlu olunan Finans kurumuna ya da bankaya kanun çıktığından sonraki 6 ay içinde tüm borçlarınızı ödenmiş olması gerekiyor. Ya da borçlu olduğumuz kuruma başvuru yaparak biriken borçlarınızın sicil affı kanunu kapsamında yapılandırılmasını talebinde bulunmak gerekir. Tüm borcu ödeyerek ya da yapılandırma takvimine uyarak temiz bir sicile kavuşabilirsiniz.

Son Açıklamalar

Bu içerikte sizin için sicil affı müracaatı ile ilgili değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-postanız ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Bu yazımızda size sicil affı müracaatı ile ilgili bilgiler verdik. Okumanızı tavsiye ederiz. Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Mecliste Görüşüldü Mü? başlıklı makalemizde meclis, sicil affı ne zaman ve tbmm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.