Sicil Affı Kimlere Yarıyor

0 174

Sicil Affı.com‘dan tüm okurlara iyi günler! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi sorulara yanıt vermek ve bu alana ilişkin bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu içerikte okumanız için sicil affı kimlere yarıyor sorusunun cevabı hakkında önemli bilgiler aktarmak istiyoruz.

Sicil affı kimlere yarıyor başlıklı yazımız size yararlı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı tavsiye ederiz. O halde bu başlık hakkında bilgi vermeye başlayalım :

Peki Sicil affı Kimlere Yarıyor? İşte Cevap

Bankalara ya da finans kuruluşlarına var olan borcunu uzun süre ödemeyip kara listeye alınanlar için çıkartılan sicil affı torba yasası kanunu, önceki yıllarda birçok kişinin yüzünü güldürmüştür. 2017 yılında da adı kara listeye alınan vatandaşları sevindirecek tasarı TBMM tarafından kabul edilmiştir.

Sicil affı kimlere yarıyor diye merak edenler için çıkacak olan sicil affı yasasından kredilerini zamanında ödeyemeyen gerçek ya da tüzel kişiler, karşılıksız çek ve ya protestolu senet sebebi ile borcunu ödeyemeyenler, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten başlayarak 6 ay içinde tüm borcunu ödeyenler faydalanabilecektir. Finans kurumlarının yeni kredi kullandırıyor olması ya da var olan krediyi yeniden yapılandırması sonucu bu kuruluşlara herhangi bir cezai sorumluluk yüklenmeyecektir.

Son Detaylar

Bu içerikte sizin için sicil affı kimlere yarıyor sorusunun cevabı hakkında önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-posta adresinize gelsin.

Sicil Affı.com iyi günler diler!


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Kara Liste Mağdurlarını Sevindirdi başlıklı makalemizde af, kara liste ve sicil affı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.