Sicil Affı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Konusu

0 279

Sicil Affı.com’dan herkese merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi konulara cevap vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için hazırlanan bu içerikte okumanız için Sicil affı kanun hükmünde kararname ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı kanun hükmünde kararname konulu yazımız sizin için faydalı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı öneririz. O zaman bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Kanun Hükmünde Kararname Çerçevesinde Neler Getiriyor?

Yaklaşık 12,5 milyon vatandaşımızı ilgilendiren sicil affı uzun süredir gündemdeydi. Bankalara çeşitli nedenlerle borçlanıp zamanında bu borcu ödeyemeyen vatandaşlar bankaların kara listesinde yer alıyorlardı. Sicil affı kanun hükmünde kararname düzenlemesiyle nihayet gerçek oldu. Kredi kartı, çek, senet gibi borçlarını 6 ay içinde ödeyen yahut yapılandıran esnaf, sanayici ve vatandaşlar bankaların kara listesinden çıkarılacak.

29961 sayılı 27 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan Resmi Gazeteyle sicil affı kesinleşti. Türkiye Bankalar Birliği Merkezine çeşitli sebeplerle ödeyemedikleri borçlar yüzünden bildirilen bu yüzden de bankaların kara listesinde olan yaklaşık 1,5 milyon esnaf da bu düzenlemeden yararlanacak. Bankalara dilekçe vererek bundan yararlanmak mümkündür. Örneğin sicil affı Vakıfbank için yazacağınız bir dilekçeyi Vakıfbank’a vermeniz ve yapılan değerlendirme sonucunda yeniden kredi çekmeniz mümkündür.

Son Detaylar

Bu yazımızda sizin için Sicil affı kanun hükmünde kararname ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-postanız ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-posta adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com iyi günler diler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı İle Kredi Çekmek başlıklı makalemizde kredi çekmek ve sicil ve sicil affı ile kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.