Sicil Affı İle Kredi Çekmek

1 293

SİCİL AFFI.com’dan tüm okurlara merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? gibi konulara cevap vermek ve bu konuya dair bilgisini artırmak isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için hazırlanan bu yazıda sizin için sicil affı ile kredi çekmek ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı ile kredi çekmek konulu yazımız sizin için faydalı olursa bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu konu ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı İle Kredi Çekmek : Mümkün Mü?

Merkez Bankası sicil affı, geçtiğimiz günlerde mecliste kabul edilen bir yasa ile onaylanmış oldu. Bankalara borcu olduğu ve ödemediği için kara listeye alınan kişiler artık bankalardan yeniden kredi çekebilecekler. Bilindiği üzere bankalardan herhangi bir kredi, kredi kartı kullandığı için borçlu duruma düşen ve bu borcunu belirli sürelerde ödemeyip takibe düşen banka müşterileri bankacılık sisteminin verdiği sicil puanının düşürülmesi gibi bir işlemle karşı karşıya kalıyor.

Bu uygulama nedeniyle 5 yıl boyunca herhangi bir bankacılık ürününü kullanması mümkün olmuyor. Bu süre dolmadan sicili düşük kişinin yeniden kredi kullanması ancak Merkez Bankası’nın sicil affı ile mümkün olabiliyor. Merkez Bankası’nın sicil affı vermesi için de meclis kararı gerekiyordu. O karar sonunda çıktı. Verilen sicil affı ile kredi çekmek isteyen kişilerin yeniden kredi çekmesi kolaylaşacak.

Son Açıklamalar

Bu yazımızda sizin için sicil affı ile kredi çekmek hakkında önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-posta adresinize gelsin.

Sicil AFFI.com iyi günler diler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı ile Banka Kredisi : Nasıl Kredi Alınır? başlıklı makalemizde banka kredisi, nasıl kredi alınır ve sicil affı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.