Sicil Affı Görüşmeleri Nasıl Sonuçlanacak?

0 200

Sicil Affı.com’dan tüm okurlara merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? gibi konulara cevap vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu yazıda okumanız için sicil affı görüşmeleri ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı görüşmeleri konulu yazımız sizin için yararlı olduğu takdirde bu içeriği paylaşmanızı tavsiye ederiz. O zaman bu konu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Görüşmeleri Detayları

Türkiye genelinde yaşayan çoğu kişinin kredi kartı ve kredi borçları bulunmaktadır. Bu kredi borçları bazı zamanlarda ödenememekte ve bankalar tarafından kişiler uyarılmaktadır. Buna rağmen halen ödenmediğinde kişinin kredi notu düşürülür ve bankalarca siciline işlenir. Günümüzde birçok vatandaş kredi borcu sorunuyla karşılaşmaktadır. Bu sorun, yakın zamanda yapılmış olan sicil affı görüşmeleri ile çözüme kavuşturulmak istenmiştir. Af sayesinde kişilerin kredi siciller temizlenecek ve kredi çekme zorlukları ortadan kaldırılacaktır.

Sicil affı ne zaman silinir diye düşünen kişilerin bir süre daha beklemesi gerekmektedir. Yasa içerisinde bu affın, kişinin 6 aylık uygulaması gereken bir süreç sonunda uygulanacağı belirtilmiştir. Kredi borcu olan kişiler ilk 6 ay içerisinde borçlarının tamamını ödedikten sonra bankalarca sicili temizlenecek ve bir sonraki işlemlerinde kişinin karşısına çıkan problemler ortadan kaldırılacaktır.

Kredi kartı kullanımı ülkemizde ve dünyada sürekli olarak artmaktadır. Ülkemizde şu an aktif olarak kullanılan 170 milyondan fazla kredi kartı vardır. Bu kullanım 18 yaş altı kimseleri çıkarıp hesapladığımızda çok yüksek bir ortalama vermektedir. Kredi kullanımının artması ile kredi kartı borçlarının artması da paralellik göstermektedir. Kredi kartı borçlarını zamanında ödemeyen kimselerin kredi puanları düşmektedir. Kredi puanı düşük olan kişiler kredi çekmekte ve kredi kartı çıkartmakta zorluk yaşarlar.

Sicil Affı Ne Getiriyor?

Ülkemizdeki durgun ekonomiyi hareketlendirmek sicil affı görüşmeleri başlatıldı. Sicil affı ile yatırım yapmayı düşünen ancak kredi puanı düşük olan kişilerin sicilinin temizlenmesi amaçlanıyor. Böylece bu kişilerin yapacağı yatırımlar, çekeceği krediler ile ülke ekonomisinde sıcak para akışının olması sağlanacak. Sicil affına başvuranlar 6 ay içerisinde tüm borçlarını kapatmak zorunda. 6 ay içinde borcunu kapatmayan kişilerin sicilinde bir değişiklik olmayacak.

Sicil Affı Görüşmeleri Hakkında Son Detaylar

Bu içerikte sizin için sicil affı görüşmeleri ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-mail adresinize gelsin.

SİCİL AFFI.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Fiyasko Mu Yoksa Gerçekleşecek Mi? başlıklı makalemizde sicil affı fiyasko ve sicil affı sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.