Sicil Affı Neden Yararlıdır? Sicil Affı ve Faydaları

0 178

SİCİL AFFI.com’dan tüm okurlara selamlar! Sicil affı nedir?  Sicil affı neden yararlıdır? gibi sorulara cevap vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu içerikte okumanız için sicil affı faydaları hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affının faydaları konulu yazımız sizin için yararlı olursa bu içeriği paylaşmanızı öneririz. Şimdi bu konu ile ilgili bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı ve Faydaları

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gelen açıklama ile 2017 yılında yeni bir sicil affı yasası çıkacağı belirtildi. Herhangi bir neden ile daha önceki zamanlarda bankaların kara listesine girmiş işveren, esnaf, vatandaş ve tüzel kişilerden oluşan 12 milyon 500 bin kişinin bu sicil affından yararlanması bekleniyor.

Sicil affından yasa yürürlüğe girdikten sonra 6 ay içinde borcunu tamamı ile ödeyen ya da 6 ay içinde borcunu yeniden yapılandırarak düzenli ödemeye başlayan kişiler yararlanabilecek. Sicil affı faydaları arasında daha önce bankalar tarafından kara listeye alınmış kişilerin bu listeden çıkarak kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilmeleri yer alıyor. Kara listeye giren kişiler 5 yıl boyunca bu işlemleri yapamıyordu. Ayrıca borcunu düzenli ödeyerek sicil affından yararlanan kişilerin kredi notu da zamanla yükseliyor. Sicil affı taksitlendirme bankaların kendi tercihi ile yapılıyor.

Sicil affı faydaları ile ilgili bu yazımızda önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla detay öğrenmek için e-postanız ile abone olun. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-mail adresinize gelsin.

Sicil Affı.com ziyaret ettiğiniz için teşekkürler!

 


Bir önceki yazımız olan Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kredi borcu başvurusu, sicil affı nereye başvuru ve sicil affı ve başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.