Sicil Affı Başvuru Şartları Nelerdir?

1 207

SİCİL AFFI.com’dan herkese selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne demektir? Sicil affı ne işe yarar? Sicil affı ne zamanda bir çıkar? gibi konulara yanıt vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu yazıda okumanız için sicil affı başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Sicil affı başvuru şartları konulu yazımız sizin için yararlı olursa bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. Şimdi sicil affı başvuru şartları konusu hakkında bilgi vermeye başlayalım :

Sicil Affı Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 18.01.2017 tarihinde kabul edilen ve resmi gazetede de yayınlanan sicil affından; tam olarak 12 milyon 500 bin vatandaşın yararlanması bekleniyor. Bu anlamda sicil affı varlık şirketleri ve esnaflar arasından bir buçuk milyon kişinin kötü sicillerini silecek. Fakat bu aftan yararlanabilmek için de çeşitli sicil affı başvuru şartları mevcut ve aftan faydalanmak isteyenlerin bu şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Tasarının yürürlüğe girmesi ile birlikte sicil temizliği hareketi başladı. Bu anlamda sicil affından faydalanmak için her hangi bir başvuru şartı bulunmuyor. Fakat sicil affı kapsamında; kara listeye alınmış sicillerin silinmesi için, kişilerin altı ay içerisinde borçlu olduğu kurum ve kuruluşlara borcunu ödemesi veya bu borcu yapılandırmak amacı ile müracaat etmesi gerekiyor.

Sicil Affı Başvuru Şartları İle İlgili Son Detaylar

Sicil affı başvuru şartları hakkında bu yazımızda sizin için sicil affı başvuru şartları ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

Sicil AFFI.com’u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

 


Bir önceki yazımız olan Polislere Sicil Affı Çıkacak Mı? başlıklı makalemizde polisin sicil affı, polislere sicil affı ve sicil affı ve polisler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

1 yorum

  1. Sicil Affı Maddeleri Nelerdir? » Sicil Affı.com

    […] sicil affı için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Kısa sürede yasallaşacak olan sicil affı başvuru şartları ilgili öncelikle bankanıza müracaat ederek haklardan yararlanıp yararlanmayacağınız 6 ay […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.