Bireysel Sicil Affı Çıktı Mı?

0 279

Sicil Affı.com’dan tüm okurlara merhaba! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? Sicil affı ne işe yarar? Sicil affı kaç yılda bir çıkar? gibi konulara yanıt vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere detaylı bilgiyi sunmak için hazırlanan bu yazıda okumanız için bireysel sicil affı ile alakalı detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Bireysel sicil affı konulu yazımız sizin için yararlı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı öneririz. Şimdi bireysel sicil affı konusu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Bireysel Sicil Affı İle Alakalı Bilgi

Çeşitli sebeplerle bankalardan kredi çekmesi engellenen ve kara listeye alınanlar için bireysel sicil affı uygulaması düzenlenmiştir. Kısa bir süreliğine sunulan bu fırsattan yararlanmanın bazı şartları bulunmaktadır. Yasa, resmi gazetede yayınlandıktan ilk altı ay içinde mevcut kredisinin tamamını ödeyen kişiler aftan yararlanabilecektir. İlk altı ay içerisinde borçlarının hepsini yeniden yapılandıranlar da bireysel sicil affından faydalanabilecektir.

Sicil affı uygulaması ile borçları sebebiyle kara listede olan kişiler borçlarının hepsini ödediğinde ya da hepsini yeniden yapılandırdığı takdirde, bulundukları kara listeden çıkacaklardır. Başvuru şartlarının yerine getirilmesi durumunda sicil affı faydaları sayesinde kişilerin borçları yüzünden sahip oldukları kötü sicilleri temizlenecektir. Dolayısıyla yeni kredi çekme ya da kredi kartı alma gibi başvurularda da bulunabileceklerdir.

Bireysel Sicil Affı Hakkında Son Detaylar

Bireysel sicil affı hakkında bu içerikte sizin için bireysel sicil affı ile ilgili değerli bilgiler verdik. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile abone olun. Paylaşacağımız yeni bilgiler, e-posta adresinize gelsin.

Sicil Affı.com iyi günler diler!

—————-


Bir önceki yazımız olan Adli Sicil Affı Çıktı Mı? Adli Sicil Silinebilir Mi? başlıklı makalemizde adli sicil affı ve adli sicil affı ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.