Adli Sicil Affı Çıktı Mı? Adli Sicil Silinebilir Mi?

0 1.075

SİCİL AFFI.com’dan herkese selamlar! Sicil affı nedir? Sicil affı ne anlama gelir? Sicil affı neden yararlıdır? Sicil affı kaç yılda bir çıkar? gibi sorulara cevap vermek ve bu konuda bilgisini artırmak isteyenlere geniş bilgi sunmak için hazırlanan bu yazıda okumanız için adli sicil affı ile alakalı detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Adli sicil affı konulu yazımız sizin için faydalı olduğu takdirde bu yazıyı paylaşmanızı tavsiye ederiz. Şimdi adli sicil affı konusu ile alakalı bilgi vermeye başlayalım :

Adli Sicil Affı İle Alakalı Bilgi

Yaşanan gelişmeler doğrultusunda adli siciline yani halk arasında sabıkaya kaydedilen suç veya suçlar 5352 sayılı adli sicil kanunu gereğince silinebilir durumdadır fakat bunun için ise gerekli haller olmak durumundadır. Her suç adli sicilden silinmemektedir fakat 1 haziran 2005 tarihinden önce işlenen bazı suçlar için emniyet sicil affı zaman aşımı baz alınarak adli sicilden silme işlemi gerçekleşebilir adli sicilden silinerek suç başka bir dosya ile rafa kaldırılabilir.

Hangi Hallerde Adli Sicil Affı Olur?

Sicil affının silinebilmesi bazı haller de mümkün olabilmektedir. Bu durumları kısaca sayacak olursak;

  • cezanın infazının tamamlanması durumunda,
  • etkin pişmanlık durumu veya mahkumiyete sebep olacak durumun şikayetinden vazgeçildiğinde,
  • zaman aşımı dolduğunda
  • genel af uygulandığında

adli siciller silinebilmektedir.

Adli Sicil Affı Hakkında Son Açıklamalar

Adli Sicil Affı hakkında derlenen bu içerikte sizin için adli sicil affı ile ilgili önemli bilgiler verdik. Bu bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Daha fazla bilgi öğrenmek için e-mailiniz ile ABONE OLUN. Paylaşacağımız yeni yazılar, e-mail adresinize gelsin.

Sicil AFFI.com iyi günler diler!

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.